zalany

 

 

 

 

 

Zalałeś telefon? Przeczytaj i działaj szybko!

 

 

 

 Temat aktualny w zasadzie o każdej porze roku: latem telefonom grozi wpadnięcie do jeziora, jesienią czy wiosną zamoknięcie na deszczu, zimą kontakt ze śniegiem. Nawet w domu zdarzyć się może, że telefon przypadkiem zamoczymy - i to co gorsza niekoniecznie wodą, ale np. kawą.

 

Poniżej przedstawiamy kilka istotnych kroków które pomogą Wam zapobiec kompletnej awarii bądź uszkodzeniu smartfona, telefonu:

 

 1. Bezwzględnie nie próbować włączać telefonu

2. Wyciągnąć baterię, kartę sim, kartę pamięci

3. Odłożenie telefonu na ok. jeden dzień do wyschnięcia, położyć w suchym, ciepłym (ale nie gorącym) miejscu. Nie spieszyć się z suszeniem, zostawić telefon co najmniej na całą noc.

4. Po wykonaniu powyższych czynności niezwłocznie zanieść telefon do najbliższego serwisu GSM w celu sprawdzenia urządzenia, bądź naprawy powstałych uszkodzeń.

 

 

Porada dla osób posiadających smartfony typu IPHONE, HTC (SERIA DESIRE), SONY (XPERIA), NOKIA (LUMIA):

 

Wyżej wymienione smartfony są urządzeniami których nie da się otworzyć, rozebrać bez specjalistycznych narzędzi. W przypadku gdy już dojdzie do kontaktu z wilgocią należy wyłączyć urządzenie. Na pewno każdy z Was posiada w domu ryż:).

Czemu ryż?  Ryż ma po prostu właściwości higroskopijne. Doskonale wciąga więc wszelką wilgoć, więc w tym przypadku może być bardzo pomocny w ratowaniu Naszego telefonu. Wystarczy wypełnić słoik bądź pojemnik kuchenny ryżem, umieścić w środku telefon, szczelnie zamknąć i pozostawić na kilka godzin. Po całym procesie jak w pkt. 4 udać się do najbliższego serwisu.

 

 

pasek

 Wstecz