siecprad4  Rozbudowa sieci Internetowej wykorzystująca instalację elektryczną w budynku

 pasek

 

 Czym jest PowerLine ??

 

 Sieć wifi czy tradycyjny kabel LAN nie zawsze sprawdzą się do łączenia komputerów. Szczególnie w tych budynkach gdzie zasięg wifi jest ograniczony (wiele kondygnacji, grube ściany działowe, duża odległość od routera), a mamy słabe możliwości poprowadzenia przewodów sieci ethernet (np: wynajmujemy mieszkanie i nie możemy robić na własną rękę remontu). Wówczas pomocna może okazać technologia PowerLine, wykorzystująca do transmisji danych istniejącą instalację elektryczną, co z naszej strony nie wymaga żadnej ingerencji w otoczenia. Dzięki niej łatwo podłączymy do routera niemal wszystkie domowe sieciowe bez wiercenia i układania kabli w ścianach.

 

Zestaw składa się z dwóch urządzeń sieciowych tworzących połączenie pomiędzy gniazdkami elektrycznymi. Wpinane do gniazdek elektrycznych adaptery posiadają wbudowane porty ethernet, do których można połączyć każde urządzenie wymagające konfiguracji z siecią.
Proste w obsłudze urządzenia wykorzystują do stworzenia sieci komputerowej istniejącą już domową sieć elektryczną. Instalacja nie jest skomplikowana i przebiega bez użycia dodatkowych narzędzi. Wszystkie elementy są natychmiast gotowe do zastosowania.

 

 

 

powerline1

 

 

 

                                                                     Pamiętaj!


Adapterów Ethernet powinno używać się pomiędzy gniazdkami na tej samej fazie i w obrębie jednego licznika energii.
Ta sama faza oznacza istnienie fizycznego połączenia kablami między gniazdkami. Różne fazy oznaczają brak fizycznego połączenia między gniazdkami.

Adapterów Ethernet nie powinno się używać w listwach przeciwprzepięciowych oraz w zasilaczach awaryjnych UPS.

 

pasek

 Wstecz