bez tytułu11                                                    

  

 Programy do analizowania   parametrów oraz stanu różnych komponentów komputera i systemu.                                                 

                    

pasek

 

        SpeedFan                                                                                                                                                                           

        

            SpeedFan to popularne narzędzie do monitorowania temperatury procesora, płyty głównej, karty graficznej i dysku twardego. Za pomocą aplikacji możemy także testować i konfigurować układ chłodzenia, mierzyć napięcia, sprawdzać stan baterii, monitorować obciążenie dysku i procesora oraz przeglądać dane S.M.A.R.T. Program współpracuje z większością podzespołów dostępnych na rynku - pełne zestawienie obsługiwanego sprzętu znajdziemy na rynku.

 

 

  memtest logo

                                

     Bardzo dobry program do testowania kości pamięci RAM w komputerze. Pamięć (zwłaszcza ta gorszej klasy) jest obok samego systemu operacyjnego najczęstszym elementem, który może mieć wpływ na niestabilną pracę komputera. Jeżeli więc komputer nie pracuje prawidłowo, zawiesza się, pojawiają się różnego rodzaju "śmieci" na ekranie, powinniśmy w pierwszym rzędzie skorzystać z tego programu.

 

 

  hd tune

 

     Bezpłatny program umożliwiający przetestowanie dysków twardych IDE i SCSI.

HD Tune sprawdza wydajność dysku mierzoną prędkościami transferów, czasem dostępu i użyciem procesora i prezentuje wyniki w formie wykresu graficznego oraz liczb. Podaje także szereg przydatnych informacji o dysku twardym m.in. pojemności, standardzie interfejsu, partycjach, buforze, wersji oprogramowania wewnętrznego (tzw. firmware), numeru seryjnego, aktualnej temperaturze itp.

 

         3dmark                                                                                                           

 3DMark to darmowy program używany do sprawdzenia komputerów głównie w zakresie wyświetlania grafiki trójwymiarowej.Narzędzie udostępnia szereg testów poszczególnych funkcji obsługiwanych przez układy graficzne zgodne z DirectX 9.0 ze wsparcie dla Pixel Shaders 2.0 i 3.0, czy procesory jedno, dwu i wielordzeniowe oraz układy dźwiękowe, a następnie prezentuje ich rezultaty w zrozumiałej formie w postaci wyniku punktowego. Za pośrednictwem zbierającej dane z całego świata porównywarki internetowej, Online ResultBrowser, twórcy programu umożliwiają sprawdzenie jak sprzęt użytkownika wypada na tle wyników innych komputerów. Z każdą kolejną edycją możliwości pomiarowe aplikacji są wzbogacane, aby umożliwiać dogłębne przetestowanie najnowszych technologii.

 

     

      superpi                                                          

 

Zmierz wydajność i stabilność swojego komputera z Super PI. Super PI to bardzo ceniony program w środowisku overclockerów i entuzjastów sprzętu. Pozwala przetestować procesor pod względem szybkości obliczania liczby PI do ustalonej cyfry po przecinku. Zazwyczaj wykorzystuje się próbkę 1M (około milion cyfr po przecinku) lub 16M (maksymalnie 32M). Program wykorzystuje całą moc procesora dzięki czemu świetnie nadaje się również do przetestowania stabilności komputera (np. po podkręceniu procesora).

 

 

 

pasek

                       

Wstecz